دانشجویان ورودی 62 و 63 دانشکده علوم اجتماعی علامه

گزارش سومین گردهمایی "سیمرغ علامه"

نویسنده :دوست اول
تاریخ:یکشنبه 25 آبان 1393-08:59 ب.ظ

سومین گردهمایی سیمرغ علامه نیز برگزار شد.

دوستانمان بار دیگر گرد هم آمدند و دیدارها بار دیگر تازه شد. سومین نشست ورودی های دهه 60 دانشگاه علامه در فضایی گرم و صمیمانه و با میزبانی زوج علامه ای سیمرغ، خانم حوری دهقان شاد و آقای شهرام اخلاص پور برگزار شد. جای آنان که نبودند به شدت خالی بود. بخصوص دوست خوبمان غلامرضا حبیبی که از جمله اولین نفراتی بود که برای حضور در گردهمایی 23 آّان اعلام آمادگی و حتی برای سفر به تهران برنامه ریزی کرده بود و در آخرین لحظات با تغییر تاریخ نشست مواجه شد. عذرخواهش هستیم و امید داریم هر چه زودتر زمینه های برگزاری نشست های بعدی فراهم شود و حضوری دلجویی کنیم.

و اما بعد...

پنجشنبه 22 آبان براس سومین بار مهرها جوشید. حتی گلایه ها نیز رنگ مهربانی داشت. گلایه از سوی دوستانی که نتوانسته بودند در این نشست حضور یابند. گلایه از سوی برخی که نبودند چون پنجشنبه ها روز کاری شان محسوب می شود. برخی نبودند، چرا که اعلام تاریخ برنامه با تاخیر و در آخرین فرصت های برنامه ریزی انجام شد و نتوانستند برنامه تنظیمی خود را با تغییر روز گردهمایی تطبیق دهند. اما دوستانی که در هر حال حضور دارند نیز گلایه هایی داشتند. گلایه از برخی که نیستند و فقط نامشان در لیست ثبت نام شدگان سیمرغ علامه خودنمایی می کند. انگار برخی از دوستان آنچنان در گرداب روزمره های زندگی درگیرند که فرصتی برای "با یاران سیمرغ بودن" ندارند.

  دکتر سیف الهی نازنین آمد. دکتر صمدی راد همیشه همراه نیز در نشست حضور یافت. و ژاله صادقیان به همراه همراهانش، جمع دوستانه را غزل هایی از آلبوم جدیدش که تحت عنوان "گنج سخن" به تازگی انتشار یافته است، میهمان کرد.

توضیح آن که:

در سومین نشست سیمرغ علامه اتفاقات خوب دیگری نیز افتاد:

جمع آوری فرم های همکاری اعضای سیمرغ از جمله این اتفاقات خوب بود که مدت ها بود به تعویق افتاده بود.

برخی دوستان در قالب گفتمان های مختلف پیشنهاد ایجاد تشکلی رسمی را داده بودند که با پیگیری های مکرر اعضای گروه و بخصوص فریبا گودرزی عزیزمان ، مورد مطالعه و بررسی قرار گرفته بود. دوستان خوبمان کامل تقوی نژاد،  رضا علم الهدی و رضا نقیب السادات پیشنهاد برگزاری جلسات گردهمایی در فضای دانشکده را داده بودند. اما با پیگیری اظهارات دکتر پناهی(ریاست امروز دانشکده) از سوی فریبا گودرزی مشخص شد ادامه این روند تنها با تشکیل انجمن فارغ التحصیلان ممکن می شود.

و از آنجا که اساس شکل گیری این گروه بر فراغت از تحصیل نیست و مبنا بر ورود به دانشگاه است، شاید بهتر باشد در قالب N. G. O فرهنگی اجتماعی، امکان ادامه مسیر فراهم شود. و تکمل و گردآوری بیش از 60 فرم این مهم را امکان پذیر می سازد.

اتفاق خوب دیگر آن که برخی دوستان، همزمان با حضور در این نشست اقدام به پرداخت حق عضویت های خود کردند. این اقدام زمینه را فراهم ساخت تا با تقویت بنیه مالی صندوق سیمرغ، امکان برگزاری جلسات گردهمایی فراهم شود.

پیشنهادات متعددی نیز در همین راستا مطرح شد. شهرام اخلاص پور پیشنهاد برگزاری میان دوره های تخصصی، با موضوعات فرهنگی و اجتماعی را مطرح کرد که مورد استقبال قرار گرفت.

 پیروز باشیم

تهیه کننده: خانم دکتر شاهمنصوری
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

خبر فوری: تغییر زمان و مکان برگزاری سومین نشست

نویسنده :دوست اول
تاریخ:سه شنبه 20 آبان 1393-08:47 ب.ظ

سلام


بر اساس آخرین هماهنگی های صورت گرفته و به دلیل محدودیتهای اجرایی زمان برگزاری سومین نشست دوستانه به پنج شنبه 93/8/22 تغییر کرد. محل برگزاری نشست نیز تالار خانجان بالاتر از سه راه توانیر در خیابان ولیعصر تعیین شده است.

ساعت 11 صبح روز پنجشنبه 22 آبان در محل تالار خانجان واقع در خیابان ولیعصر، بالاتر از توانیر بار دیگر گرد هم می آییم تا خاطرات روزهای خوب دهه 60 را بازسازی کنیم.

سیمرغی های عزیز اگر می خواهیم این ارتباط تداوم یابد، لازم است در حفظ آن تلاش کنیم. سیمرغ علامه نیز بخشی از روزمره های ماست.

بر اساس برنامه ریزی انجام شده برنامه زیر برای با هم بودنمان تنظیم شده است:

-         برنامه با سخنان اساتید حاضر در گردهمایی(در صورت تمایل) ادامه می یابد.

-         دوست خوبمان ژاله صادقیان با اجرای دکلمه، بخشی از CD  جدید انتشار خود را بازنمایی می سازد.

-         برخی دوستمان که در فاصله نشست دوم و سوم به گروه پیوسته اند، خود را معرفی می کنند.(در صورت تمایل)

-         در ادامه، گپ و گفتی خواهیم داشت با دوستانمان تا آماده شدن نهار.

-         و در نهایت، صرف نهار

ضمنا تمهیدات لازم برای دریافت وجه از دوستانی که آمادگی پرداخت حق عضویت دارند، فراهم می گردد.

 

پیروز و سربلند باشیم.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

شماره حساب

نویسنده :دوست اول
تاریخ:دوشنبه 19 آبان 1393-06:35 ق.ظ

شماره حساب بانک سپه شعبه 1395 برای واریز حق عضویت اعلام می شود.


شماره حساب: 1395100105807
شناسه حساب بانكی ایران (شبا) IR37 0150 0000 0139 5100 1058 07
شماره کارت: 5397 6565 1010 5892
نام صاحب حساب: ایرج  قاسمی
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات()